Fram Wikiwordbōc
Gān tō: þurhfōr, sēcan

Englisc[adihtan]

Āwendednesa[adihtan]

  • ge, gi

Rihtstefn[adihtan]

  • IPA: /jeː/

Wordstǣr[adihtan]

  • Ealdorlic Germanisc: *iuwiz

Sweostorword[adihtan]

Bīnama[adihtan]

  1. Nemniendlic manigfeald bīnama þæs ōðres hādes

Nīwenglisc Andgiet[adihtan]

  1. you (plural)
y'all
you lot
youse

Declinung[adihtan]

Cāsus Ānfeald Twifeald Manigfeald
Nemniendlic þū git
Wrēgendlic þē, þec inc ēow
Āgniendlic þīn incer ēower
Forgifendlic þē inc ēow
Tōllic þē inc ēow

Wendunga[adihtan]