ēow

Fram Wikiwordbōc
Gān tō: þurhfōr, sēcan

Englisc[adihtan]

Āwendednesa[adihtan]

Rihtstefn[adihtan]

  • IPA: /eːow/

Wordstǣr[adihtan]

  • Ealdorlic Germanisc: *iuwiz

Sweostorword[adihtan]

Bīnama[adihtan]

  1. Wrēgendlic/āgniendlic/tōllic manigfeald bīnama þæs ōðres hādes

Nīwenglisc Andgiet[adihtan]

1: (acc) you (plural)

y'all
you lot
youse

2: (dat) (to) you

(to) y'all, etc.

Declīnung[adihtan]

Cāsus Ānfeald Twifeald Manigfeald
Nemniendlic þū git
Wrēgendlic þē, þec inc ēow
Āgniendlic þīn incer ēower
Forgifendlic þē inc ēow
Tōllic þē inc ēow

Wendunga[adihtan]